Detta är resultaten från Arvika Cup 2019. Se de senaste resultaten från Arvika Cup 2020 här.

Senaste resultat

Arvika Cup 2019 börjar
Slut
14/6
15/6
16/6

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
16063811 sö 16/06 16:00 sö 16/06 Blåbärsvallen P12 (f 2007) Slutspel A Final Gjelleråsen Hvit 0 - 2 Nordstrand IF Rød    
16064611 sö 16/06 15:20 sö 16/06 Hallen P12 (f 2007) Slutspel B Final IK Arvika Fotboll 4 - 3 Älta IF Gul    
16064109 sö 16/06 14:00 sö 16/06 Råsunda 1 P12 (f 2007) Slutspel C Final Älta IF Svart 4 - 1 Kolbotn IL 4    
16064209 sö 16/06 14:00 sö 16/06 Råsunda 2 P12 (f 2007) Slutspel D Final Mysen IF Grønn 5 - 3 Bøler IF Blå    
16063309 sö 16/06 16:00 sö 16/06 Lingonvallen 1 P13 (f 2006) Slutspel A Final Hasle-Løren IL 5 - 4 P Roterud IL 1    
16064009 sö 16/06 16:00 sö 16/06 Skogsvallen 2 P13 (f 2006) Slutspel B Final IK Arvika Fotboll Vit 0 - 2 Mysen IF    
16064506 sö 16/06 14:00 sö 16/06 Solviksvallen P14 (f 2005) Slutspel A Final Gideonsbergs IF Ljusblå 1 - 3 Aurskog/Finstadbru    
16063906 sö 16/06 14:00 sö 16/06 Skogsvallen 1 P14 (f 2005) Slutspel B Final Lambertseter IF 1 - 4 Gideonsbergs IF Vit    
16064408 sö 16/06 14:40 sö 16/06 Viksvallen P15 (f 2004) Slutspel A Final IK Arvika Fotboll 1 - 0 Oakwood    
16064406 sö 16/06 13:00 sö 16/06 Viksvallen P15 (f 2004) Slutspel B Final Bjørndal IF 0 - 1 Borgen IL    
16063810 sö 16/06 15:00 sö 16/06 Blåbärsvallen F12 (f 2007) Slutspel A Final Kolbotn IL Lilla 1 - 3 Kolbotn IL Blå    
16063809 sö 16/06 14:00 sö 16/06 Blåbärsvallen F12 (f 2007) Slutspel B Final IK Arvika Fotboll Röd 0 - 2 Fet Blå    
16063308 sö 16/06 15:00 sö 16/06 Lingonvallen 1 F13 (f 2006) Slutspel A Final Vang FL 1 - 4 Kolbotn IL Blå    
16064008 sö 16/06 15:00 sö 16/06 Skogsvallen 2 F13 (f 2006) Slutspel B Final Langhus IL Fotball Crazy 0 - 2 IK Arvika Fotboll Vit    
16064505 sö 16/06 13:00 sö 16/06 Solviksvallen F14 (f 2005) Slutspel A Final Kolbotn IL Vit 2 - 0 Skjetten Grön    
16063905 sö 16/06 13:00 sö 16/06 Skogsvallen 1 F14 (f 2005) Slutspel B Final Östra Deje IK 0 - 1 Fjellhamar    
16064504 sö 16/06 12:10 sö 16/06 Solviksvallen F14 (f 2005) Slutspel C Final Skjetten Vit 2 - 1 Eidskog Fotball    
16064409 sö 16/06 15:40 sö 16/06 Viksvallen F15 (f 2004) Slutspel A Final Drøbak-Frogn IL 6 - 0 Lillehammer KFK Hvit    
16064405 sö 16/06 12:10 sö 16/06 Viksvallen F15 (f 2004) Slutspel B Final Storhamar Fotball 2 - 1 Kongsvinger...Fotball Röd    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag    
16061210 sö 16/06 14:40 sö 16/06 Camping 1 F11 (f 2008) Avslutningsmatcher B Roterud IL ...rud J2008-1 Färdig Nordstrand IF United    
16061310 sö 16/06 14:40 sö 16/06 Camping 2 P11 (f 2008) Avslutningsmatcher B Skeid Grön Färdig IK Arvika Fotboll Grön    
16061410 sö 16/06 14:40 sö 16/06 Camping 3 F10 (f 2009) Grp A IK Arvika Fotboll Blå Färdig Östensjö Jente Akademi    
16061808 sö 16/06 14:40 sö 16/06 Viksgården F13 (f 2006) Placeringsmatcher Placeringsmatcher Mysen IF 0 - 2 IK Arvika Fotboll Röd    
16064110 sö 16/06 14:40 sö 16/06 Råsunda 1 F10 (f 2009) Grp A Kolbotn IL Løvinnene 1 Färdig Kolbotn IL Løvinnene 2    
16064310 sö 16/06 14:40 sö 16/06 Råsunda 3 P11 (f 2008) Avslutningsmatcher C Bjørndal IF Glade gutter Färdig Skjetten Grønn    
16064610 sö 16/06 14:40 sö 16/06 Hallen F10 (f 2009) Grp A IK Arvika Fotboll Färdig Nordstrand IF Vit    
16065210 sö 16/06 14:40 sö 16/06 Råsunda 4 F11 (f 2008) Avslutningsmatcher B Roterud IL ...rud J2008-2 Färdig Manglerud S...l,IL Sharks    
16065308 sö 16/06 14:40 sö 16/06 Lingonvallen 2 F13 (f 2006) Placeringsmatcher Placeringsmatcher Ösmo GIF FK Gul 0 - 0 Ösmo GIF FK Svart    
16061209 sö 16/06 14:00 sö 16/06 Camping 1 P11 (f 2008) Avslutningsmatcher A Lervik IF Lervik IF Hvit Färdig Skeid Blå    
16064309 sö 16/06 14:00 sö 16/06 Råsunda 3 P11 (f 2008) Avslutningsmatcher D Mysen IF Färdig Bøler IF Juniors    
16064609 sö 16/06 14:00 sö 16/06 Hallen P11 (f 2008) Avslutningsmatcher C Nordstrand IF Röd Färdig Bøler IF Juventus    
16065209 sö 16/06 14:00 sö 16/06 Råsunda 4 P11 (f 2008) Avslutningsmatcher D Ørje IL Färdig Faaberg Fotball    
16061807 sö 16/06 13:50 sö 16/06 Viksgården P13 (f 2006) PLaceringsmatcher PLaceringsmatcher Kolbotn IL Leverkusen 4 - 0 Bjørndal IF Lag 1    
16063307 sö 16/06 13:50 sö 16/06 Lingonvallen 1 P13 (f 2006) Placeringsmatcher Placeringsmatcher Ørje IL 0 - 2 Kolbotn IL ...hengladbach    
16064007 sö 16/06 13:50 sö 16/06 Skogsvallen 2 P13 (f 2006) PLaceringsmatcher PLaceringsmatcher Langhus IL ...l Langhus 2 3 - 1 Bjørndal IF Lag 2    
16064407 sö 16/06 13:50 sö 16/06 Viksvallen P15 (f 2004) Plac Plac Ösmo GIF FK 2 - 0 IFK Skoghall    
16065307 sö 16/06 13:50 sö 16/06 Lingonvallen 2 P13 (f 2006) Placeringsmatcher Placeringsmatcher KFUM-Kam. Oslo Hvit 2 - 3 Gresvik IF    
16061208 sö 16/06 13:20 sö 16/06 Camping 1 P11 (f 2008) Avslutningsmatcher B Bjørndal IF Sommer gutter Färdig Ösmo GIF FK Svart    
16061308 sö 16/06 13:20 sö 16/06 Camping 2 F11 (f 2008) Avslutningsmatcher B Ørje IL Färdig Roterud IL ...rud J2008-1    
16063808 sö 16/06 13:20 sö 16/06 Blåbärsvallen F11 (f 2008) Avslutningsmatcher A Faaberg Fotball Färdig Kolbotn IL Vit    
16064108 sö 16/06 13:20 sö 16/06 Råsunda 1 P11 (f 2008) Avslutningsmatcher B Ösmo GIF FK Gul Färdig Finlandia/P...vesgärde IF    
16064208 sö 16/06 13:20 sö 16/06 Råsunda 2 F11 (f 2008) Avslutningsmatcher B Fet Färdig Lerums IS Lila    
16064308 sö 16/06 13:20 sö 16/06 Råsunda 3 F11 (f 2008) Avslutningsmatcher A Lillån FK Färdig Ösmo GIF FK    
16064608 sö 16/06 13:20 sö 16/06 Hallen P11 (f 2008) Avslutningsmatcher A Karlstad BK Ungdom Blå Färdig Nordstrand IF Vit    
16065208 sö 16/06 13:20 sö 16/06 Råsunda 4 P11 (f 2008) Avslutningsmatcher A Fet Vit Färdig Roterud IL G11-1    
16061806 sö 16/06 13:00 sö 16/06 Viksgården P13 (f 2006) Slutspel B Semifinal Øyer-Tretten IF ØTI G13 0 - 3 Mysen IF    
16063306 sö 16/06 13:00 sö 16/06 Lingonvallen 1 P13 (f 2006) Slutspel A Semifinal Hasle-Løren IL 2 - 1 Roterud IL 2    
16064006 sö 16/06 13:00 sö 16/06 Skogsvallen 2 P13 (f 2006) Slutspel B Semifinal Fet Sporting 0 - 3 IK Arvika Fotboll Vit    
16065306 sö 16/06 13:00 sö 16/06 Lingonvallen 2 P13 (f 2006) Slutspel A Semifinal Roterud IL 1 2 - 0 Kolbotn IL Sportsverein    
16061207 sö 16/06 12:40 sö 16/06 Camping 1 F11 (f 2008) Avslutningsmatcher B Nordstrand IF United Färdig Manglerud S...l,IL Sharks    
16061307 sö 16/06 12:40 sö 16/06 Camping 2 P10 (f 2009) Avslutningsmatcher IK Arvika Fotboll Röd Färdig Jössefors IK    
Olssons brygga Ica Kvantum Intersport Westra Wermlands Sparbank Nordells Puma